Léčivé a posilující účinky stromů

11. srpna 2011 v 20:26 |  Léčivá síla stromů
Jeřabina (Sorbus aucuparia)
" Miláček ptáků "
Byla zasvěcena Donarovi. Přináší štěstí, chrání před zlými kouzly.
Lidé narozeni v těchto dnech rádi zkrášlují a zlepšují svět. Záleží jim na vztahu člověka k člověku. S postupným stářím se stále více stavějí do služeb svého okolí. Přitom však dokáží uniknout nebezpečí závislosti na lidech kolem sebe. Nesnaží se dosáhnout uznání, jako jiní, pracují důsledně na zdokonalení sebe sama. Nepociťují prázdnotu, když nemají úspěch a uznání, jelikož jim zůstává radost z vlastního pokroku.
"Zlepši sebe sama, pak můžeš zlepšit svět." Toto heslo je velmi vystihuje.
Však jejich snaha o své zdokonalení, může být až chorobná, že se stanou osamělými. Ale osamocení těmto lidem nesvědčí, bolí je to a trápí. Proto i když žijí v harmonii sami se sebou, jakoby povýšeni nad svým okolím, raději zahalí své světlo. Převezmou zodpovědnost za nedostatky a uvelebí se v lidské nedokonalosti. Však časem zjistí, že se takto přepínají ze strachu ztráty lásky a sympatií. Za určitých okolností jim to může bránit najít pravou cestu k sobě samému. Nestačí harmonii hledat, ale i žít se svými partnery a okolím.
Oliva (Olea europea)
Druhý nejdéle žijící strom v Evropě (až 2000 let).
Symbolem pro štěstí a blahobyt. V malých a velkých světech pomáhá k harmonii, spravedlivosti a kráse kolem nás. Symbolizuje službu společenství - pro spravedlnost, nezištnou obětavost, odvahu, střídmost. V bibli se říká, že holubice přinesla na Noemovu archu olivovou snítku jako symbol naděje a míru.
Vrba (Salix)
,,Jsem láska." (Strom měsíčního božstva, přes 300 druhů)
Velká schopnost tolerance a soucítění s lidmi, živoucí vnímání života jaký je a jaký by mohl být. Napomáhá intuici a citu, zachovává svěžest, klid a mír. Je symbolem moudrosti a inspirace. Stimuluje pocit zodpovědnosti, též odpuštění a viny. Může být symbolem smutku, ale také obnovy víry ve znovuzrození. Přináší schopnost na nazírání do budoucnosti. Ochraňuje před zlými vlivy.


Všechny svoje dotazy pište a posílejte na e-mail: jana.rajecka@seznam.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Monika Monika | E-mail | Web | 25. ledna 2012 v 12:57 | Reagovat

Dobrý den, Vaše obrazy se mi moc líbí. Uklidňují, přináší dobrou náladu... To je to, co všichni potřebujeme. Slunce mě hřeje do zad, koukám na Váš obraz oliva a je mi fajn. Jestli budete mít chuť a čas podívejte se na WWW.ARTIES.CZ výtvarné potřeby. Pošlu vám mailem více info. Monika

2 Lada Lada | 13. února 2012 v 11:24 | Reagovat

Děkuji a zdravím. Vše kolem výtvarna mám ráda a "vyčmuchávávám" to při volných chvilkách na netu. A obdivuji, že to někdo dokáže. Ale mám ráda i humor, a tak preferuji tohle léčivé spojení s obrázky, tak z těch na netu třeba od obrázkových kumštýřů Kantorka: http://www.oook.cz/kantorek/ a Dwořáka http://www.oldrichdworak.cz  ... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama